Sršáňoviny arrow Mapky a popis

Mapky a popis

Napsal: hknmpsm
07.05.2011

Jako první disciplína probíhají rozjížďky kánojí. Rozjížďky se losují a v každé startují 4 páry. Po odstartování všechny páry seběhnou dolů k vodě, kde na ně čekají připravené kánoe s pádly. Žena sedá na háčka (dopředu), muž na kormidlo (dozadu). Poté pádlují na druhou stranu rybníka, kde se ve vyznačeném prostoru dotkne jeden z páru pádlem břehu. Na toto bude dohlížet pořadatel. Poté pádlují podél břehu k na druhou stranu, kde podjedou dětskou skluzavku.  
Po podjetí skluzavky se dostanou do vymezeného území, které slouží k takzvané "předávce". Předávka spočívá v tom, že si oba vymění místo v kánoji. Po výměně tedy muž sedí vepředu a žena vzadu kormidluje. Pozor "předávka" probíhá stále na vodě, není možno zajet ke břehu a vyměnit se na něm.
Poté oba znovu pádlují k druhému břehu, kde se opět jeden dotkne pádlem země ve vyznačeném prostoru. Pak už jen zbývá dojet do místa, kde se do kánojí nasedalo a vyběhnout zpět do prostoru startu, kde se každé dvojici stopne čas. Kánoe stačí jen trochu vytáhnout na břeh aby neodplavala, o zbytek se postarají pořadatelé.

Mapa kanoe:Po odjetí všech rozjížděk startují do závodu ženy, tentokrát na kolech. Start probíhá dle rozestupů z kánojí, první tedy startuje žena z páru, který vyhrál kánoe. Tento styl startu je poměrně náročný, poslouchejte prosím pokyny pořadatele. Každá žena objede jeden okruh a ve vymezeném území předá štafetu (startovní číslo) svému partnerovi. Muž objede okruhy dva a znovu ve vymezeném území předá číslo partnerce, kterou  čeká běh. Okruh pro kolo je značen šipkami a fáborky (mlíkem), nebezpečná místa výstrahou. Na všech křižovatkách se silnicí bude stát pořadatel.

Mapka kolo:Žena běží dva vyznačené okruhy (opět mlíko + šipky), poté předává muži, který běží okruhy čtyři. Závod končí, když muž proběhne cílem. 

Mapka běh:

Poslední úprava: 07.05.2011

Hlavní nabídka

Sršáňoviny Foto

Náhodný obrázek

IMG_0429.jpg

Anketa

Vaše nejoblíbenější disciplína na Sršáňovi?

Výsledky

Polmina a Přéma

Závod vznikl na počest dvou kamarádů - lezců, Přémy a Polminy, kteří v roce 2002 tragicky zahynuli po zdolání Petit Dru.

Máme rádi

www.muchovman.net

www.triatlon-hradek.cz

O pirátovo voko

Mají nás rádi

www.skijizerky.cz

www.redeight.cz

www.nmps.cz

Powered by Elxis - Open Source CMS.
Copyright (C) 2006-2022 Elxis.org. All rights reserved.